BetonParlatma® uygulaması ile zemin betonlarınız aşınmayacak, 20 Yıl süreyle tozumayacak ve yıllarca bakım maliyetlerinden kurtulacaksınız. Beton Parlatma uygulamalarımız beton silim ve parlatma, beton renklendirme, beton zemin tamiri ve beton tozumazlık gibi farklı uygulamalar içerir.

BETON SİLİM VE PARLATMA

GLOSSLITYUM SİSTEMİ

Glosslityum Beton Parlatma Sistemi, Amerikan Beton Parlatma Birliği'nin belirlediği standartlar doğrultusunda 5 farklı uygulama içerir ve parlaklık derecelerine göre uygulama sistemlerini sınıflandırır.

Glosslityum Beton Parlatma Sistemi kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir ve beton zemine, çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir. Beton parlatma, geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

GL

Glosslityum 15

20, 50, 100 Grit beton silim ve kazıma, 50 Resin honlama ve lityum silikat sıvı yüzey sertleştirici C² Hard uygulamalarını içerir. Glosslityum 15 beton parlatma uygulaması ile 20 yıl tozumaz zemin elde edilir.
GL

Glosslityum 30

20, 50, 100 Grit beton silim ve kazıma, 50, 100, 200 Resin honlama ve lityum silikat sıvı yüzey sertleştirici C² Hard uygulamalarını içerir. Glosslityum 30 beton parlatma uygulaması ile 20 yıl tozumaz saten parlaklığında zemin elde edilir.
GL

Glosslityum 60

20, 50, 100 Grit beton silim ve kazıma, 50, 100, 200 Resin honlama, 400, 800 Resin parlatma ve lityum silikat sıvı yüzey sertleştirici C² Hard uygulamalarını içerir. Glosslityum 60 beton parlatma uygulaması ile 20 yıl tozumaz yarı parlak zemin elde edilir.
GL

Glosslityum 80

20, 50, 100 Grit beton silim ve kazıma, 50, 100, 200 Resin honlama ve 400, 800, 1500, 3000 Resin parlatma ve lityum silikat sıvı yüzey sertleştirici C² Hard ve C² Sealer uygulamalarını içerir. Glosslityum 80 beton parlatma uygulaması ile 20 yıl tozumaz tam parlak zemin elde edilir.
beton partlama
beton partlama
beton partlama

BETON RENKLENDİRME

GLOSSLITYUM COLOR

Glosslityum Color uygulaması, renkli tam parlak endüstriyel zemin sistemidir. Betonun üzerinde kaplama oluşturmadan direkt betona işleyen transparan boya ile kaymayan, lastik izi oluşturmayan, aşınma dayanımını 5 kat artıran ve kimyasal dayanıma haiz beton parlatma uygulamasıdır.

Neden Glosslityum Beton Parlatma Sistemi?

Glosslityum beton parlatma sistemi, betonda yoğunlaştırma ve Seal uygulamasıyla gözenekli betonu, boşlukları doldurulmuş bir hale getirerek su, yağ ve diğer sıvıların zemine nüfuz etmesini engeller. Beton parlatma uygulaması yapılmış zeminler kompakt hale gelmiş yapısıyla leke oluşumunu ortadan kaldırır ve size daha temiz, leke dayanımı yüksek betonlar sunar.

Glosslityum beton parlatma sistemi ile, sıvı yüzey sertleştirici ve beton parlatma uygulamasıyla boşluksuz bir beton meydana getirildiği için betonda tozumanın oluşması engellenir. Betonda herhangi bir tozuma oluşmadığı gibi aşınma direncini de artırır.

Kullanılan kimyasallar VOC değer sınırlamaları içerisinde kalarak, projenin USGBC, LEED ve BREEAM sertifikalarına puan kazandırır. Çevre dostu uygulama olduğu için kesinlikle çevreye herhangi bir zarar veren kimyasal kullanılmaz.

Düzgün olmayan beton zemin, lastiklerin aşınmasına sebebiyet vererek beton yüzeyine yapışmasına neden olur. Glosslityum beton parlatma sistemi, derzleri ve betonu tesviyeye getirerek bu aşınmayı ortadan kaldırır. Glosslityum sistemi ile betonlarınız daha temiz ve lastik izi oluşumunu engeleyen, daha sağlam hale gelir.

beton renklendirme
arrow

BETON ZEMİN TAMİRİ

Beton zeminlerin problemli bölgelerinin beton bakım ve tamir kimyasalları ile sorunsuz hale getirilmesi mümkündür. Beton zemin tamiri, farklı koşullara ve zeminin maruz kaldığı aktivite yoğunluğuna göre farklı işlemler ile tamamlanabilir.

beton tozumazlik

BETON TOZUMAZLIK

Beton zeminlerde tozuma (beton tozuması), betonun içerisinde bulunan toz partiküllerinin, meydana gelen hidrostatik basınçla betonda bulunan gözeneklerden yüzeye itilmesidir.

arrow
arrow

Crete Colors

                     beton için kimyasallar

C² REMOVE

YÜZEY HAZIRLIĞI

C² HARD

SERTLEŞTİRME

C² SUPER HARD

SERTLEŞTİRME

C² HARD BLEND

SERTLEŞTİRME

C² SEAL

KORUMA

C² TINT

DEKORATİF

C² PROTECTOR

KORUMA

C² CLEAN

BAKIM

HABERDAR OLUN

Mail listemize katılarak kampanyalarımızdan haberdar olun!

SEKTÖRDE BİZ

“Yaklaşık 11 yıldır endüstriyel zemin betonları ve tünel betonları gibi imalatlara fiber donatı sağlayan ve aynı zamanda mühendislik hizmeti veren bir firmayız.

Müşterilerimizin tamamı inşaat sektöründen, dolayısıyla inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin hemen her bölgesine hitap ediyoruz. Aynı zamanda birçok markanın Ortadoğu distribütörlüğünü de yaptığımız için farklı ülkelere de bu malzemelerin tedarikini biz sağlıyoruz.

İnşaat sektöründe hizmet sağladığımız alanları daha çok sanayi tesisleri ve endüstriyel yapılar oluşturmaktadır. Bu yapılarda endüstriyel zemin betonları yatırımcıların en önem verdiği konuların başında gelir. En büyük sıkıntıları betonların çatlaması ve servis ömürlerinin kısa olması. Biz betonların çatlamasını engelliyoruz, betonları donatılandırıyoruz. Ve servis ömürlerini onların istediği kadar uzatabiliyoruz. Saha betonlarına ve tünellere fiber donatıları sağlarken aynı zamanda maliyet avantajı da sağlıyoruz.

Kısaca, müşterilerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem mühendislik hizmeti veriyoruz hem de devamında çözüm ortakları oluyoruz. “

İskender KÖSE
Genel Müdür
Atlas Bir Yapı ve Mühendislik A.Ş.

Wise TV – Aralık 2018

UFAK BİR AYRINTI

Sürekli olarak trafiğe maruz kalan, üretimin ve operasyonun verimini belirleyen bir faktör olarak zemin betonu endüstriyel bir yapının en önemli parçasıdır.

Endüstriyel zeminler; bunlar depo veya üretim tesisi olabilirler, birbirine bağlı karmaşık sistemler olarak düşünülmeli ve tasarlanmalıdır. Optimal performans ancak raf, malzeme taşıma ekipmanı (forklift vb.) ve üzerinde çalıştığı zemin ortak toleransı ile çalışılırsa yakalanabilir.

Gerekli önem gösterilmeyen ve/veya yanlış tasarlanan zemin betonları kısa sürede işlevini yerine getiremeyen bir hal alır ve operasyon verimini önemli ölçüde düşürür.

"Yeterince iyi zeminler" talep etmediğinizi biliyoruz, bu yüzden çok daha iyisini sunuyoruz!

TOP