Beton Zemin Tamiri

/ / Beton Parlatma

Dezenformasyonun tipine göre tamirat yapılmayan bir zeminde tam anlamıyla beton parlatma söz konusu olamaz.

Beton Zeminlerde Tamir

Tamirat, hasarlı bir yapı veya yapı elemanını öngörülen bir güvenlik düzeyine çıkarmak için yapılan işlemlere denir. Hasar görmüş yapılarda, genelde tamirat yapılabilir. Tamirattaki amaç önceki durumu geri getirmektir, bu kullanım bakımından olabileceği gibi yapının yük taşıma kapasitesini, rijitliğini, sünekliğini ve dayanıklılığını artırmak şeklinde olabilir. Betonarme yapılarda karşılaşılan ve tamir gerektiren temel durumları yapısal çatlaklar ve uygulamaya bağlı çatlaklar olarak ikiye ayırabiliriz. Bizim asıl üzerinde duracağımız ve beton parlatma uygulaması sırasında tamir edilmesini önemsediğimiz çatlaklar ise uygulamaya bağlı olarak ortaya çıkan çatlaklardır.

Zemin Tamiri Gerektiren Dezenformasyonlar

Yüzeysel çatlaklar

Kuş gözü denilen hava boşlukları

Betonun yüzeyde ceviz büyüklüğüne kadar kırılması/atması

Yüzeysel segregasyonlar

ÇATLAKLAR İÇİN UYGULADIĞIMIZ YÖNTEM

  • Çatlağın içindeki tozu veya kalıntıları sert bir fırça ve kompresör makinası ile temizlemek.
  • Çatlağın nitelik ve niceliğine göre en uygun tamir malzemesini seçerek gerekli hazırlığı yapmak. Envanterimizde çimento, epoksi ve poliürea bazlı birçok tamir malzemesi bulunmaktadır. Yapılacak hazırlıkları çatlağın etrafını kâğıt bant çekerek tamir malzemesinin diğer yüzeylere bulaşmasını engellemek, tamir malzemesinin teknik föyündeki karışım ve hazırlık adımlarını izleyerek malzemeyi uygulanabilir seviyeye getirmek ve gerekli iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini almak olarak sıralayabiliriz.
  • Bazı durumlarda bir çatlağın tamiri için birden fazla tamir malzemesi gerekebilir. Bu özel durumları gözetiyor ve en uygun yöntemi tespit ederek uyguluyoruz.
  • Çatlak derin ise uygulanacak malzemeyi alttan yukarıya doğru doldurarak uygulamak.
  • Çatlak doldurulduktan sonra sıfır çekerek yüzeyde kalıntı bırakmamak.

Beton zemin tamiri ile ilgili hazırladığımız sayfamızda, beton zemin tamirinde kullandığımız ürünler ve ekipmanlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Beton zemin tamiri sayfamıza ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Beton zemin tamirinde, uygulamayı yapan ekibin alanında profesyonel olması gerekir. Kullandıkları ekipman ve kimyasalların da belirli standartlara uygun olması, alınacak sonuç için oldukça önem taşır. Ekipmanlarımız hakkında bilgi almak için burayı, kimyasallarımız hakkında bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Diğer yazılarımız için bağlantıyı izleyebilirsiniz.

BLOG & HABERLER

İşimizin en önemli parçası ürünlerimiz ve ürünlerimiz ile sağladığımız hizmetlerimiz. Distribütörlüğünü yaptığımız dünyaca ünlü markalarımızdan gelişmeleri, ürünleri, haberleri, etkinlikleri sizlere sunuyoruz. Atlas 1 olarak ürün ve hizmetlerimiz hakkında tecrübeli mühendis kadromuz ile sizlere yazılar hazırlıyor, fotoğraf ve videolar ile işimizi anlatıyoruz!

Read more +22 Ocak 2021 By admin in Beton Parlatma

Mekanik Silim

Beton Parlatma Uygulamasının başlangıç safhasını oluşturan mekanik silim zemine verilmesi hedeflenen tozumazlık, parlaklık, homojen ve estetik görünüm, aşınma dayanımının arttırılması gibi özelliklerin kalıcı olabilmesi için oldukça önemlidir. Farklı büyüklükteki gritlere sahip metal elmas taşlarla zemin üzerinde mekanik olarak yapılan silim işlemi ile yüzeyde var olan kirli görünüm temizlenir. Bu kirli görünüme sebep olan etkenler perdahtan
Read more +03 Aralık 2020 By admin in Fiber Donatı

Fiber Elyaf

Fiber Elyaf – Mikro Sentetik Fiber Donatı Fiber Elyaf Beton, yapısı gereği basınca karşı çok dayanıklı olmasına karşın, çekme dayanımı çok düşüktür. Geleneksel çözüm olarak tercih edilen çelik hasırlar, zemin betonlarında çekme bölgesinde gerçekleşebilecek gerilmeleri karşılamak üzere kullanılmaktadır fakat çelik hasırdan çok daha verimli, ekonomik ve avantajlı beton donatı çözümleri mevcuttur. Betonfiber Çelik Teller veya
MacromeshRead more +22 Haziran 2020 By admin in Fiber Donatı

Fiber Donatı Nedir?

Yeni hazırlanmış taze betonun sertleşmesi aşamasında ortaya çıkan, rötre çatlakları olarak adlandırılan büzülme çatlakları, oturma çatlakları, kılcal çatlaklar ve yüklemeye bağlı çatlak ilerlemesinin önlenmesi için özellikle endüstriyel zemin betonlarında da kullanılan bir tür donatı çeşididir. Fiber donatı, betonun mekanik özelliklerinin iyileşmesine de katkıda bulunur. Makro sentetik ve mikro sentetik fiber donatılar olarak gruplandırılan çeşitli kullanım
TOP