COSINUS SLIDE
YENİ NESİL
DERZ PROFİLİ

HCJ YENİ NESİL DERZ PROFİLİ

Cosinus Slide® derz profili alanındaki en benzersiz üründür. Mükemmel genleşme derzi geliştirme arayışımızda, şimdiye kadarki en iyi yük aktarımını sağlayan yepyeni bir birleştirme çözümü sunduk.

COSINUS SLIDE® JOINT

Endüstriyel zemin betonunuzu Cosinus Slide® Joint ile optimize edin. Garantili servis kolaylığı ve yapısal tasarım sunan, betonun iki yönlü serbest yatay hareketine olanak sağlayan Dünya'nın 1 numaralı ve tek derz profili. Profil ve zeminin birlikte yük taşıma kapasitesi sayesinde zorlu koşularda mümkün olan en iyi yük aktarma sistemine sahip benzersiz patentli teknoloji.

Birinci "Slide" Efekti

Sinüs üst kısmı sayesinde Cosinus Slide® Joint, forkliftlerin hızından bağımsız olarak, darbelere karşı titreşimsiz derz geçişleri gibi zemin gereksinimlerini karşılar.

İkinci "Slide" Efekti

Cosinus Slide® Joint'in tipik geometrisi sayesinde, zeminin ortasında yüklerin zeminde kayma etkisini sağlayan ikinci bir Sinüs şekli oluşturulur. Bu nedenle, yük transferi derz tarafından değil, geleneksel dübel teknolojisinden (dowel systems) çok daha etkili olan zeminin kendisi tarafından gerçekleştirilir. Üstteki her Sinüs dalgalanmasına, altındaki ikinci bir Sinüs dalgalanması karşı koyuyor. Bu yüzden buna Cosinus diyoruz. Bu kademeli düzenlenmiş dalgalı sinüs çelik levhalar, küçük dikey betonarme tabakalarını konumlandırır. Bu kolonların taşıma yükü, tüm zeminin taşıma kapasitesini belirler. Bu benzersiz ve olağanüstü özellikler bazı durumlarda beton kalınlığının optimizasyonuna izin verir.

ÖZELLİKLER & AVANTAJLAR

Cosinus Slide® Joint

Şok ve titreşimsiz folklift tekerleği geçişleri sağlayan Cosinus Slide® Joint ile operatörler yüksek düzeyde konfor hissederler. Eski dübel teknolojisi kullanılmadan olağanüstü verimli bağlantı sağlayan şimdiye kadarki en iyi yük transfer sistemi, en zor koşullarda kanıtlanmış yüksek, tatmin edici test sonuçlarına sahiptir.

Dünya çapında referanslar, benzersiz patentli teknoloji, yeni sistemi ile kolay kurulum ve projenizi optimize etmek için "tasarım kontrolü" ile "stabilite doğrulama".

PROJENİZDE DERZ PROFİLİNE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TEKNİK DESTEK

Neden Cosinus Slide® Joint?

En iyi yük aktarma sistemi
Tekerlekler ve yükler için çift kaydırma efekti
En zorlu koşullarda kanıtlanmış tatmin edici test sonuçları
Şok ve titreşimsiz forklift tekerlek geçişleri

 

Dünya çapında referanslar
Eşsiz patentli teknoloji
Tasarım kontrolü ve kararlılık doğrulama
Operatörler için yüksek konfor

GALERİ

HC-Delta SINUS SLIDE®

HC-Delta Sinus Slide® derz profili, HC-Omega Sinus Slide® profili ile birlikte geliştirilen ve daha sonra HC-Delta (+) serisine uygulanan genişleyen bir bağlantıdır. Zemin, mafsal, malzeme taşıma ekipmanı ve hatta forklift operatörleri üzerinde herhangi bir hasarı önlemek için forklift tekerleklerinin çarpıcı etkisinin etkisiz hale getirilmesi de HC-Delta Sinus Slide® mafsalının katma değeridir. Sinus Slide® derz profili tarafından sunulan tüm avantajları öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

hc delta sinus slide

HC-Omega SINUS SLIDE®

HC-Omega Sinus Slide® derz profili, endüstriyel zemin kaplama teknolojisinde yeni bir çağ! HC-Omega Sinus Slide® kullanıcılara devrim yaratan yeni, gelişmiş, benzersiz ve korumalı bir üründür.

hc omega sinus slide

HC-Omega

HC-Omega derz profili, çok sağlam ve güçlü bir genleşme derzidir ve 20 yıldan uzun bir süredir etkinliğini kanıtlamıştır. Bu tasarım yakın zamanda geliştirildi ve önceki tasarımlara göre daha iyi sonuçlar elde edildi. Bu derz profili, iki adet 5 mm kalınlığında S235JRG2 kalite çelik, soğuk haddelenmiş Omega profilleri içerir.

hc omega

SAĞLAM VE SÜRDÜRÜLEBİLİR NİTELİKLİ ZEMİNLER

ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ

beton donatıları, derz profili ve beton parlatma

hizmet

Macromesh 54 Makro Sentetik Fiber Donatı - "Beton Donatı"

Fibermesh Makro Sentetik Fiber - "Beton Donatı"

Betonfiber Polipropilen Elyaf - "Beton Donatı"

Betonfiber Çelik Teller - "Beton Donatı"

Yeni Nesil Derz Profili - "HCJ Cosinus Slide"

Glosslityum Beton Parlatma Uygulaması - "Beton Parlatma"

arrow

BETON ZEMİN TAMİRİ

Beton zeminlerin problemli bölgelerinin beton bakım ve tamir kimyasalları ile sorunsuz hale getirilmesi mümkündür. Beton zemin tamiri, farklı koşullara ve zeminin maruz kaldığı aktivite yoğunluğuna göre farklı işlemler ile tamamlanabilir.

beton tozumazlik

BETON TOZUMAZLIK

Cosinus Slide derz profili alanındaki en benzersiz üründür. Mükemmel genleşme derzi geliştirme arayışımızda, şimdiye kadarki en iyi yük aktarımını sağlayan yepyeni bir birleştirme çözümü sunduk.

arrow
arrow

Crete Colors

                     beton için kimyasallar

C² REMOVE

YÜZEY HAZIRLIĞI

C² HARD

SERTLEŞTİRME

C² SUPER HARD

SERTLEŞTİRME

C² HARD BLEND

SERTLEŞTİRME

C² SEAL

KORUMA

C² TINT

DEKORATİF

C² PROTECTOR

KORUMA

C² CLEAN

BAKIM

HABERDAR OLUN

Mail listemize katılarak kampanyalarımızdan haberdar olun!

SEKTÖRDE BİZ

“Yaklaşık 11 yıldır endüstriyel zemin betonları ve tünel betonları gibi imalatlara fiber donatı sağlayan ve aynı zamanda mühendislik hizmeti veren bir firmayız.

Müşterilerimizin tamamı inşaat sektöründen, dolayısıyla inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin hemen her bölgesine hitap ediyoruz. Aynı zamanda birçok markanın Ortadoğu distribütörlüğünü de yaptığımız için farklı ülkelere de bu malzemelerin tedarikini biz sağlıyoruz.

İnşaat sektöründe hizmet sağladığımız alanları daha çok sanayi tesisleri ve endüstriyel yapılar oluşturmaktadır. Bu yapılarda endüstriyel zemin betonları yatırımcıların en önem verdiği konuların başında gelir. En büyük sıkıntıları betonların çatlaması ve servis ömürlerinin kısa olması. Biz betonların çatlamasını engelliyoruz, betonları donatılandırıyoruz. Ve servis ömürlerini onların istediği kadar uzatabiliyoruz. Saha betonlarına ve tünellere fiber donatıları sağlarken aynı zamanda maliyet avantajı da sağlıyoruz.

Kısaca, müşterilerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem mühendislik hizmeti veriyoruz hem de devamında çözüm ortakları oluyoruz. “

İskender KÖSE
Genel Müdür
Atlas Bir Yapı ve Mühendislik A.Ş.

Wise TV – Aralık 2018

UFAK BİR AYRINTI

Sürekli olarak trafiğe maruz kalan, üretimin ve operasyonun verimini belirleyen bir faktör olarak zemin betonu endüstriyel bir yapının en önemli parçasıdır.

Endüstriyel zeminler; bunlar depo veya üretim tesisi olabilirler, birbirine bağlı karmaşık sistemler olarak düşünülmeli ve tasarlanmalıdır. Optimal performans ancak raf, malzeme taşıma ekipmanı (forklift vb.) ve üzerinde çalıştığı zemin ortak toleransı ile çalışılırsa yakalanabilir.

Gerekli önem gösterilmeyen ve/veya yanlış tasarlanan zemin betonları kısa sürede işlevini yerine getiremeyen bir hal alır ve operasyon verimini önemli ölçüde düşürür.

"Yeterince iyi zeminler" talep etmediğinizi biliyoruz, bu yüzden çok daha iyisini sunuyoruz!

TOP