Beton kazıma-parlatma
elmas araçlar

husqvarna logo
Crete Colors Logo

Yüzey hazırlığı ve cilalama, beton yüzeylerin kazınıp parlatılması ve eski zemin yüzeyinin beton silimi ile kaldırılması gibi işlemler yapan araçlar genellikle zor, yorucu ve zaman alan bir işe çözüm sunarlar. Dünyanın önde gelen markaları ile, yüzey hazırlama ve beton parlatma sürecinin her adımına uyacak, en sert beton zeminden en aşındırıcı zeminlere kadar beton parlatma ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli araçlar sağlıyoruz.

Beton zemin kazıma - parlatma uygulamalarında kullanılacak elmas araçların seçimi oldukça önemlidir. Uzman ekibimiz betonunuzun sertlik, parlaklık ve hasar durumuna göre ihtiyacınıza tam olarak uyan araçları belirler.

Elmas araçlar kullanılan makinenin gücüne, uygulamanın çeşidine ve kazınacak-parlatılacak beton türüne göre adapte edilmiş olmalıdır. Husqvarna ve Crete Colors markalarımızdan farklı özelliklere sahip elmas araçlarımız ile ihtiyaçlarınıza çözümler sunuyoruz.

HUSQVARNA ELMAS ARAÇLAR

PIRANHA™ PCD

Husqvarna'nın özel olarak formüle edilmiş Piranha™ PCD elmas kazıyıcı ekleri size çıkarılması zor kaplamalar, yapıştırıcılar ve sıvaların kuvvetle çıkarılmasında maksimum üretkenlik sağlar. Husqvarna'nın PG model serisiyle ve Redi Lock® sistemiyle kullanım için tasarlanmıştır. Redi Lock® ile elmas araçları değiştirmek için herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymazsınız. Koruyucu elmas şeritle birlikte tek veya çift çeyrek daire olarak mevcuttur.

Altın kategorisinin bir parçası olan Piranha™ PCD elmas kazıyıcı ekleri, uzman uygulamalarda yoğun profesyonel kullanım için geliştirilmiştir. Altın kategorisindeki ürünler, ağır kazıma-parlatma işlerinde maksimum kesme hızı ve aşınma direnci sağlar.

gx

SharX™

Sert mala perdahlı beton zeminlerin yoğun yüzeylerini hızlı ve kolay bir şekilde kazır. Metal bağlantılar, pedlerin en sert üst katmanlarda bile açık ve keskin kalmasını sağlar. Geleneksel kazıma-parlatma aletleriyle karşılaştırıldığında SharX™, daha az geçişle aynı düzeyde agrega çıkarılmasını sağlar. Husqvarna'nın PG model serisiyle ve Redi Lock® sistemiyle kullanım için tasarlanmıştır. Redi Lock® ile elmas araçları değiştirmek için herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymazsınız. Tek ve çift segmentli kullanılabilir.

Altın kategorisinde yer alan SharX™ aleti, uzmanlık gerektiren uygulamalarda yoğun profesyonel kullanım için geliştirilmiştir. Altın kategorisindeki ürünler, ağır kazıma-parlatma işlerinde maksimum kesme hızı ve aşınma direnci sağlar.

sharx

HANGİ ELMAS ARACA İHTİYACINIZ VAR?

TEKNİK DESTEK

ELITE-GRIND G 1400

Elite-Grind G 1400 serisi, gözenekli seramik yapıştırıcılardan ve yumuşak ve yağmurdan hasar görmüş betondan çimento mozaiğine ve yarı cilalı betona kadar değişen malzemelerde kullanılmak üzere çok farklı bağ sertliklerinde mevcuttur. Bu yüzey hazırlama araçları Husqvarna'nın PG model serisiyle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bölüm şekilleri tek H ve çift H şeklindedir. Redi Lock® ile elmas araçları değiştirmek için herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymazsınız. Bu ürünlerle cilalama işlemine başlamadan önce yalnızca üç geçişe ihtiyacını olacak. Kum boyutu 20 ile 100 arasındadır.

Altın kategorisinin bir parçası olarak Elite-Grind G 1400 serisi uzman uygulamalarda yoğun profesyonel kullanım için geliştirilmiştir. Altın kategorisindeki ürünler, ağır kazıma-parlatma işlerinde maksimum kesme hızı ve aşınma direnci sağlar.

elite grind g

VARI-GRIND G 600

Vari-Grind serisi, gözenekli seramik yapıştırıcılardan yumuşak ve yağmurdan hasar gören betondan çok sert betona kadar değişen malzemelerde kullanılmak üzere birkaç bağlantı sertliğinde mevcuttur. Bu yüzey hazırlama araçları Husqvarna'nın PG model serisiyle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Altıgen ve yuvarlak bölme şekilleri mevcuttur. Redi Lock® ile elmas araçları değiştirmek için herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymazsınız. Kum boyutu 20 ile 100 arasındadır.

Gümüş kategorisinin bir parçası olarak Vari-Grind serisi genel uygulamalarda profesyonel kullanım için geliştirilmiştir. Gümüş kategorisindeki ürünler, tüm kazıma-parlatma işlerinde yüksek kesme hızı ve aşınma direnci sağlar.

vari grind

CRETE COLORS ELMAS ARAÇLAR

C² DIAMONDS

Her çeşit beton parlatma makinesi ile uyum sağlayan, daha fazla performans elde edebileceğiniz zemin parlatma elmasları. Crete Colors 'ın üstün kaliteli ve benzersiz tasarıma sahip C² Diamonds™ ürünleri ile, çok daha hızlı ve performanslı şekilde beton zeminlerinizi parlatabilirsiniz.

Benzersiz C² Diamonds™ elmaslarımız, daha fazla yüzeyi kaplamak ve disk ömrünü uzatmak için ortalama elmas takımlarından daha kalın ve daha geniştir. Özel olarak formüle edilmiş bakır reçine elmas matrisimiz ıslak olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Parlatma adımları ise kuru çalıştırılabilir. C² Diamonds™, düz olmayan zeminlerde denge sağlamak için dahili C² Flex™ 'e sahiptir.

cdiamonds

YÜKSEK PERFORMANSLI CİLALAMA ARAÇLARI

YÜZEY HAZIRLIĞI İÇİN
CİLALAMA ARAÇLARI

Kullanıcının birkaç adımda belirli bir parlaklık düzeyine ulaşmasını sağlayan, daha az zamanda daha az araçla ve daha düşük maliyetlerle daha iyi sonuçlar sağlayan resin parlatma diskleri ve cilalama süngeri çeşitleri.

arrow

BETON PARLATMA

Beton Parlatma, özel yüzey silim makineleri ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp C2 ürünleriyle mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır.

beton tozumazlik

BETON TOZUMAZLIK

Beton tozuması, betonun içerisinde bulunan toz partiküllerinin, meydana gelen hidrostatik basınçla betonda bulunan gözeneklerden yüzeye itilmesidir. GLOSSLityum® beton parlatma sistemi ile 20 yıl tozumaz zemine sahip olun!

arrow
arrow

Crete Colors

                     beton için kimyasallar

C² REMOVE

YÜZEY HAZIRLIĞI

C² HARD

SERTLEŞTİRME

C² SUPER HARD

SERTLEŞTİRME

C² HARD BLEND

SERTLEŞTİRME

C² SEAL

KORUMA

C² TINT

DEKORATİF

C² PROTECTOR

KORUMA

C² CLEAN

BAKIM

HABERDAR OLUN

Mail listemize katılarak kampanyalarımızdan haberdar olun!

SEKTÖRDE BİZ

“Yaklaşık 11 yıldır endüstriyel zemin betonları ve tünel betonları gibi imalatlara fiber donatı sağlayan ve aynı zamanda mühendislik hizmeti veren bir firmayız.

Müşterilerimizin tamamı inşaat sektöründen, dolayısıyla inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin hemen her bölgesine hitap ediyoruz. Aynı zamanda birçok markanın Ortadoğu distribütörlüğünü de yaptığımız için farklı ülkelere de bu malzemelerin tedarikini biz sağlıyoruz.

İnşaat sektöründe hizmet sağladığımız alanları daha çok sanayi tesisleri ve endüstriyel yapılar oluşturmaktadır. Bu yapılarda endüstriyel zemin betonları yatırımcıların en önem verdiği konuların başında gelir. En büyük sıkıntıları betonların çatlaması ve servis ömürlerinin kısa olması. Biz betonların çatlamasını engelliyoruz, betonları donatılandırıyoruz. Ve servis ömürlerini onların istediği kadar uzatabiliyoruz. Saha betonlarına ve tünellere fiber donatıları sağlarken aynı zamanda maliyet avantajı da sağlıyoruz.

Kısaca, müşterilerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem mühendislik hizmeti veriyoruz hem de devamında çözüm ortakları oluyoruz. “

İskender KÖSE
Genel Müdür
Atlas Bir Yapı ve Mühendislik A.Ş.

Wise TV – Aralık 2018

UFAK BİR AYRINTI

Sürekli olarak trafiğe maruz kalan, üretimin ve operasyonun verimini belirleyen bir faktör olarak zemin betonu endüstriyel bir yapının en önemli parçasıdır.

Endüstriyel zeminler; bunlar depo veya üretim tesisi olabilirler, birbirine bağlı karmaşık sistemler olarak düşünülmeli ve tasarlanmalıdır. Optimal performans ancak raf, malzeme taşıma ekipmanı (forklift vb.) ve üzerinde çalıştığı zemin ortak toleransı ile çalışılırsa yakalanabilir.

Gerekli önem gösterilmeyen ve/veya yanlış tasarlanan zemin betonları kısa sürede işlevini yerine getiremeyen bir hal alır ve operasyon verimini önemli ölçüde düşürür.

"Yeterince iyi zeminler" talep etmediğinizi biliyoruz, bu yüzden çok daha iyisini sunuyoruz!

TOP