Yeni Nesil Derz Profili Hcj Cosinus Slide

/ / Derz Profili
DERZ PROFİLİ

Cosinus Slide® derz profili alanındaki en benzersiz üründür. Mükemmel genleşme derzi geliştirme arayışımızda, şimdiye kadarki en iyi yük aktarımını sağlayan yepyeni bir birleştirme çözümü sunduk.

Yükler ve tekerlekler için “çift kayma etkili” tek ve benzersiz bağlantı. Endüstriyel beton zemininizi COSINUS SLIDE® JOINT ile optimize edin.

hcjic
HCJ Cosinus Slide

Derz Profili Hcj Cosinus Slide® Avantajları

• Şok ve titreşimsiz forklift tekerleği geçişleri
• Operatörler derzlerden geçişi hissetmez ve yüksek düzeyde konfor yaşarlar.
• Eski dübel teknolojisi kullanılmadan olağanüstü verimli bağlantı sayesinde şimdiye kadarki en iyi yük transfer sistemi
• En zor koşullarda kanıtlanmış tatmin edici yüksek performanslı test sonuçları
• Dünya çapında referanslar
• Benzersiz patentli teknoloji
• Projenizi optimize etmek için ücretsiz “tasarım kontrolü” ve kararlılık kontrolü
• Yeni klik sistemi ile kurulumu kolaylığı

Derz Profili Hcj Cosinus Slide® Avantajları Denge Doğrulaması

Hcj Cosinus Slide® İlk Kayma Efekti

Sinus üst kısmı sayesinde Cosinus Slide® profil, forkliftlerin hızından bağımsız olarak darbelere izin vermez ve titreşimsiz derz geçişleri gibi zemin kullanılabilirliği gereksinimlerini karşılar. Bu özellik aşağıdaki alanlarda genişletilmiş avantajlar sağlar:
• Çevre
• İşyerinde sağlık ve refah
• Zemin Dayanıklılığı
• Operatörlerin hızının artması ve maliyet tasarrufu

Hcj Cosinus Slide® İkinci Kayma Efekti

Cosinus Slide® profilin tipik geometrisi sayesinde, orta katmanda, yüklerin zeminde kayma etkisini sağlayan ikinci bir Sinus şekli oluşturulur. Bu nedenle, yük transferi derz tarafından değil, eski dübel teknolojisinden çok daha etkili olan zeminin kendisi tarafından gerçekleştirilir. Üstteki her sinüs dalgalanmasına, altındaki ikinci bir Sinüs dalgalanmasına ters açıyla karşılıyor. (Bu yüzden buna Cosinus diyoruz) Bu kademeli düzenlenmiş sinüs şekilli çelik profiller, küçük dikey betonarme konsolları üst üste şekillendirir. Bu kolonların taşıma yükü, tüm zeminin taşıma kapasitesini belirler. Bu benzersiz ve istisnai özellikler bazı durumlarda zemininizin optimizasyonuna izin verir.

Hcj Teori

EN 1991-1-1 EN Avrupa standardı, 13 kN’dan 85 kN’a kadar tekerlek yüklerini almaktadır. Standart ayrıca pnömatik lastikleri temsil eden 20 x 20 cm tekerlek temas yüzeyini de belirtir. Temas basınçları ve bu tip lastiklerin doğrusal bir profil üzerindeki buna karşılık gelen şok etkisi küçük veya hatta önemsizdir.

Hcj Pratik

Bununla birlikte, gerçekte, EN 1991-1-1 Avrupa standardında bulunmayan küçük sert sentetik tekerlekler (vulkollan, poliamid) kullanılmaktadır. Bu tip lastikler, zemine, soğuk derzlere ve forkliftlere zarar vererek doğrusal profillerde ağır şok etkilerine neden olur. Forklift trafiğinin hızını artırma eğilimi bu durumu daha da kötüleştirir.

Hcj Çözüm

Cosinus Slide® derz profili ve betonun sinüs şekli, titreşimi engelleyen ve darbesiz geçişler sağlayan forklift tekerlekleri için sürekli temas yüzeyi sağlar. Dez profili ve benzersiz yük taşıma kapasitesi ile zeminde düz ve gürültüsüz yük transferleri sağlar.

Bizlere [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

BLOG & HABERLER

İşimizin en önemli parçası ürünlerimiz ve ürünlerimiz ile sağladığımız hizmetlerimiz. Distribütörlüğünü yaptığımız dünyaca ünlü markalarımızdan gelişmeleri, ürünleri, haberleri, etkinlikleri sizlere sunuyoruz. Atlas 1 olarak ürün ve hizmetlerimiz hakkında tecrübeli mühendis kadromuz ile sizlere yazılar hazırlıyor, fotoğraf ve videolar ile işimizi anlatıyoruz!

Read more +08 Şubat 2021 By admin in Beton Parlatma

Beton Zemin Tamiri

Dezenformasyonun tipine göre tamirat yapılmayan bir zeminde tam anlamıyla beton parlatma söz konusu olamaz. Beton Zeminlerde Tamir Tamirat, hasarlı bir yapı veya yapı elemanını öngörülen bir güvenlik düzeyine çıkarmak için yapılan işlemlere denir. Hasar görmüş yapılarda, genelde tamirat yapılabilir. Tamirattaki amaç önceki durumu geri getirmektir, bu kullanım bakımından olabileceği gibi yapının yük taşıma kapasitesini, rijitliğini,
Read more +22 Ocak 2021 By admin in Beton Parlatma

Mekanik Silim

Beton Parlatma Uygulamasının başlangıç safhasını oluşturan mekanik silim zemine verilmesi hedeflenen tozumazlık, parlaklık, homojen ve estetik görünüm, aşınma dayanımının arttırılması gibi özelliklerin kalıcı olabilmesi için oldukça önemlidir. Farklı büyüklükteki gritlere sahip metal elmas taşlarla zemin üzerinde mekanik olarak yapılan silim işlemi ile yüzeyde var olan kirli görünüm temizlenir. Bu kirli görünüme sebep olan etkenler perdahtan
Read more +03 Aralık 2020 By admin in Fiber Donatı

Fiber Elyaf

Fiber Elyaf – Mikro Sentetik Fiber Donatı Fiber Elyaf Beton, yapısı gereği basınca karşı çok dayanıklı olmasına karşın, çekme dayanımı çok düşüktür. Geleneksel çözüm olarak tercih edilen çelik hasırlar, zemin betonlarında çekme bölgesinde gerçekleşebilecek gerilmeleri karşılamak üzere kullanılmaktadır fakat çelik hasırdan çok daha verimli, ekonomik ve avantajlı beton donatı çözümleri mevcuttur. Betonfiber Çelik Teller veya
TOP