hakkimizda

Atlas Bir Yapı ve Mühendislik A.Ş. 2008 yılında kurulmuş, inşaat, sanayi ve mühendislik alanlarında; bezon zeminler, beton yollar, tüneller ve uygulamalarına yönelik hizmet veren bir firmadır. Faaliyete başladıktan sonra 17 milyon m² zemine donatı lifleri konusunda tedrik ve mühendislik hizmeti sağlamış, Makro Sentetik, Mikro Sentetik ve Çelik Lifler ile betonu güçlendirip, çatlak oluşumunu önleyen Betonfiber® markasını yaratmıştır.

Beton zeminler için en iyi çözümleri sunmayı misyon edinen Atlas 1, lityum teknolojisini uzman ekibi ile birleştirerek, kendi geliştirdiği patentli Glosslityum® Beton Parlatma Sistemi ile beton zeminlerde tozumaz, yüksek mukavemetli, aşınmaz, parlak zemin uygulamaları da sunmaktadır.

ATLAS 1 YAPI VE MÜHENDİSLİK A.Ş.

MARKALARIMIZ

Atlas 1, dünya devi birçok firmanın Türkiye ve Ortadoğu Distribütörlüğünü yapmaktadır. Sektöründe lider konumdaki markalar ile işbirliği gerçekleştirerek, beton parlatma sistemleri ve fiber beton donatıları ile kendi markalarını da yaratmıştır.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

HABERDAR OLUN

Mail listemize katılarak kampanyalarımızdan haberdar olun!

SEKTÖRDE BİZ

“Yaklaşık 11 yıldır endüstriyel zemin betonları ve tünel betonları gibi imalatlara fiber donatı sağlayan ve aynı zamanda mühendislik hizmeti veren bir firmayız.

Müşterilerimizin tamamı inşaat sektöründen, dolayısıyla inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin hemen her bölgesine hitap ediyoruz. Aynı zamanda birçok markanın Ortadoğu distribütörlüğünü de yaptığımız için farklı ülkelere de bu malzemelerin tedarikini biz sağlıyoruz.

İnşaat sektöründe hizmet sağladığımız alanları daha çok sanayi tesisleri ve endüstriyel yapılar oluşturmaktadır. Bu yapılarda endüstriyel zemin betonları yatırımcıların en önem verdiği konuların başında gelir. En büyük sıkıntıları betonların çatlaması ve servis ömürlerinin kısa olması. Biz betonların çatlamasını engelliyoruz, betonları donatılandırıyoruz. Ve servis ömürlerini onların istediği kadar uzatabiliyoruz. Saha betonlarına ve tünellere fiber donatıları sağlarken aynı zamanda maliyet avantajı da sağlıyoruz.

Kısaca, müşterilerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem mühendislik hizmeti veriyoruz hem de devamında çözüm ortakları oluyoruz. “

İskender KÖSE
Genel Müdür
Atlas Bir Yapı ve Mühendislik A.Ş.

Wise TV – Aralık 2018

UFAK BİR AYRINTI

Sürekli olarak trafiğe maruz kalan, üretimin ve operasyonun verimini belirleyen bir faktör olarak zemin betonu endüstriyel bir yapının en önemli parçasıdır.

Endüstriyel zeminler; bunlar depo veya üretim tesisi olabilirler, birbirine bağlı karmaşık sistemler olarak düşünülmeli ve tasarlanmalıdır. Optimal performans ancak raf, malzeme taşıma ekipmanı (forklift vb.) ve üzerinde çalıştığı zemin ortak toleransı ile çalışılırsa yakalanabilir.

Gerekli önem gösterilmeyen ve/veya yanlış tasarlanan zemin betonları kısa sürede işlevini yerine getiremeyen bir hal alır ve operasyon verimini önemli ölçüde düşürür.

"Yeterince iyi zeminler" talep etmediğinizi biliyoruz, bu yüzden çok daha iyisini sunuyoruz!

TOP