HUSQVARNA
toz toplayıcılar

husqvarna logo

Beton, tuğla ve diğer sert inşaat malzemelerinin kesilmesi, kazılması, delinmesi, öğütülmesi ve yıkılması toz ve bulamaç oluşturur. Ne kadar üretken olursanız, o kadar fazla toz üretirsiniz. Kendinizi ve ekibinizi toza maruz kalmaktan korumak, ekipmanınızdaki gereksiz yıpranmayı azaltmak ve temizleme süresini en aza indirmek için oluşan tozun güvenli ve verimli bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Dünyanın önde gelen hafif inşaat ekipmanları tedarikçilerinden biri olan Husqvarna, verimli toz toplama için en iyi çözümleri sunma konusunda mükemmel bir konuma sahiptir.

Husqvarna yüksek performanslı toz toplayıcılarını kullanarak gerçekleştirdiğimiz uygulamalarımız ile projelerinizde daha akıllı, daha güvenli ve daha verimli bir yol izleyebilirsiniz. İster ıslak, ister kuru işler yapın, tozları bertaraf edin. Çünkü kendiniz, ekibiniz ve ekipmanlarınız için her nefes önemlidir.

GÜVENLİ VE VERİMLİ TOZ KONTROLÜ

Önerilen çalışma yöntemleri

Tozu kontrol etmenin en iyi yollarından biri su kullanmaktır. Mümkünse, tozu doğrudan kaynağa bağlamak için ıslak kesme, kazıma, delme sırasında yeterli su kullanın. İşyerini temiz tutmak için bir toz toplayıcıya ihtiyaç duyarsınız. Sahada su kullanmak bir seçenek değilse, kazıma ekipmanı tozu doğrudan kaynağında tutan entegre bir toz toplama cihazı veya sıkı oturan toz örtüsü ile kullanılmalıdır. Yüzey hazırlama ekipmanı, uygulama için uygun hava akışı ve kapasitesine sahip bir toz emiciye bağlanmalı ve HEPA H13 filtreleri ile donatılmalıdır.

Çalışma alanının zeminini temizlerken, süpürge yerine bir kazıyı kullanılmalıdır. Vakumla temizlik işlemlerinde daima HEPA H13 filtreler donatılmış bir toz emici kullanılmalıdır. Verimli HEPA H13 filtrelerle donatılmış hava temizleyici kullanmak, havadaki solunabilir toz seviyesini daha da azaltmanın ve çevredeki tüm çalışanlara ek koruma sağlamanın güvenli bir yoludur. Yoğun veya uzun süreli toza maruz kalmaya karşı yeterli koruma için, operatör ayrıca bir hava temizleme cihazı da kullanmalıdır.

HCHDSM

ISLAK UYGULAMA

Islak kazıma uygulamalarında tozu doğrudan kaynağa su ile bağlar.

Temiz çalışma alanı

Husqvarna yüksek performanslı toz toplayıcılar, çalışma alanını temiz tutar.

KURU UYGULAMA

Entegre toz toplama cihazı ile kuru kazıma uygulamalarında tozu doğrudan kaynağında tutar. HEPA H13 filtreleri ile donatılmış, uygulama için uygun hava akışına ve kapasitesine sahip bir toz emici tozla ilgilenir.

HAVA FİLTRELEME

HEPA H13 filtreleri ile donatılmış, uygulama için uygun hava akışına ve kapasitesine sahip H sınıfı bir toz emici tozla ilgilenir. Çevredeki hava, HEPA H13 filtresi ile donatılmış bir veya daha fazla portatif hava temizleyicisinden saatte en az 6 ile 10 kez filtre edilir.

HUSQVARNA İLE TOZLA BAŞA ÇIKABİLİRSİNİZ

Şantiyelerde havada asılı kalan toz parçacıkları bir fizi farklı maddeler içerir. Bunlardan bazıları, asbest lifleri, kristal silika, küf, kurum, PCB'ler ve bazı mikroplar gibi solunduğunda zararlı veya thriş edici olabilir. Beton, tuğla ve benzeri yapı malzemelerinin kazınması, kesilmesi, delinmesi ve öğütülmesi sonucu oluşan toz, solunduğunda çok tehlikeli olabilecek kristalin silika içeren çok küçük, solunabilir partiküller içerir. Bu solunabilir parçacıklar akciğerlerin derinlerine nüfuz edebilir ve ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

Bu toz partikülleri çıplak gözle görülemeyecek ve saatlerce havada durabilecek kadar küçükler. Bu nedenle, her zaman kaynağında toz yakalayan ve havaya karışmasını önleyen çalışma yöntemlerini kullanmak önemlidir. Yüksek kaliteli profesyonel toz kontrol ekipmanı ve en küçük silika parçacıklarını bile yakalayabilen kişisel rotektif ekipman kullanımı, tozla başa çıkmanın en iyi yollarından biridir.

TOZ TOPLAYICI ÇEŞİTLERİ

HUSQVARNA TOZ TOPLAYICI MODELLERİ

Hava kalitesi sisteminiz için ideal tasarlanmış toz toplayıcı modellerimizi inceleyebilir, yüksek verimli ekipman yelpazesini keşfedebilirsiniz.

T 10000

967 66 37-04

 • Aşamalar: 3~
 • Air Flow, m3/h: 900 m³/sa
 • Nominal giriş gücü: 11 kW
 • Ağırlık: 336 kg

T 7500

967 66 41-04

 • Aşamalar: 3~
 • Air Flow, m3/h: 600 m³/sa
 • Nominal giriş gücü: 5.5 kW
 • Ağırlık: 206 kg

T 4000

967 70 22-01

 • Aşamalar: 3~
 • Air Flow, m3/h: 400 m³/sa
 • Nominal giriş gücü: 4 kW
 • Ağırlık: 106 kg

S 36

967 66 38-07

 • Aşamalar: 1~
 • Air Flow, m3/h: 600 m³/sa
 • Nominal giriş gücü: 3.6 kW
 • Ağırlık: 63 kg

S 26

967 66 39-05

 • Aşamalar: 1~
 • Air Flow, m3/h: 400 m³/sa
 • Nominal giriş gücü: 2.4 kW
 • Ağırlık: 47 kg

S 13

967 66 40-04

 • Aşamalar: 1~
 • Air Flow, m3/h: 200 m³/sa
 • Nominal giriş gücü: 1.2 kW
 • Ağırlık: 29 kg

S 11

970 46 66-01

 • Aşamalar: 1~
 • Air Flow, m3/h: 263 m³/sa
 • Nominal giriş gücü: 1.2 kW
 • Ağırlık: 16 kg

HUSQVARNA T-LINE 3 FAZLI HEPA H13 TOZ EMİCİLER

AĞIR KURU İŞLERİNİZ İÇİN MÜKEMMEL ÇÖZÜM

Husqvarna T serisi, önemli miktarda toz emme gerektiren büyük ölçekli projeler için geliştirilmiştir. Makineler, çok çeşitli uygulamalarda kazıma tozu ve yıkım malzemeleri gibi toplaması zor malzemelerle başa çıkabilir. Güçlü motorlar, her türlü zemin kazıma makinesinin yanı sıra inşaat işlerindeki yerel veya merkezi vakum sistemleri için hava akışını verimli bir şekilde sağlar.

Ağır hizmetler için tasarlanan filtre sistemi, tozu en ağırdan en ince toz parçacıklarına kadar üç ayrı aşamada toplayarak, büyük bir toplama kapasitesi ve uzun filtre ömrü sağlar. Solunabilir silis tozu için gereken bireysek olarak test edilmiş ve onaylanmış HEPA H13 filtreleri standart olarak bulunmaktadır. Longopac® torba hortum sistemi basit ve güvenli toz torbası değişiklikleri sağlar.

husqvarna t line hotspot
arrow

BETON ZEMİN TAMİRİ

Beton zeminlerin problemli bölgelerinin beton bakım ve tamir kimyasalları ile sorunsuz hale getirilmesi mümkündür. Beton zemin tamiri, farklı koşullara ve zeminin maruz kaldığı aktivite yoğunluğuna göre farklı işlemler ile tamamlanabilir.

beton tozumazlik

BETON TOZUMAZLIK

Cosinus Slide derz profili alanındaki en benzersiz üründür. Mükemmel genleşme derzi geliştirme arayışımızda, şimdiye kadarki en iyi yük aktarımını sağlayan yepyeni bir birleştirme çözümü sunduk.

arrow
arrow

Crete Colors

                     beton için kimyasallar

C² REMOVE

YÜZEY HAZIRLIĞI

C² HARD

SERTLEŞTİRME

C² SUPER HARD

SERTLEŞTİRME

C² HARD BLEND

SERTLEŞTİRME

C² SEAL

KORUMA

C² TINT

DEKORATİF

C² PROTECTOR

KORUMA

C² CLEAN

BAKIM

HABERDAR OLUN

Mail listemize katılarak kampanyalarımızdan haberdar olun!

SEKTÖRDE BİZ

“Yaklaşık 11 yıldır endüstriyel zemin betonları ve tünel betonları gibi imalatlara fiber donatı sağlayan ve aynı zamanda mühendislik hizmeti veren bir firmayız.

Müşterilerimizin tamamı inşaat sektöründen, dolayısıyla inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin hemen her bölgesine hitap ediyoruz. Aynı zamanda birçok markanın Ortadoğu distribütörlüğünü de yaptığımız için farklı ülkelere de bu malzemelerin tedarikini biz sağlıyoruz.

İnşaat sektöründe hizmet sağladığımız alanları daha çok sanayi tesisleri ve endüstriyel yapılar oluşturmaktadır. Bu yapılarda endüstriyel zemin betonları yatırımcıların en önem verdiği konuların başında gelir. En büyük sıkıntıları betonların çatlaması ve servis ömürlerinin kısa olması. Biz betonların çatlamasını engelliyoruz, betonları donatılandırıyoruz. Ve servis ömürlerini onların istediği kadar uzatabiliyoruz. Saha betonlarına ve tünellere fiber donatıları sağlarken aynı zamanda maliyet avantajı da sağlıyoruz.

Kısaca, müşterilerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem mühendislik hizmeti veriyoruz hem de devamında çözüm ortakları oluyoruz. “

İskender KÖSE
Genel Müdür
Atlas Bir Yapı ve Mühendislik A.Ş.

Wise TV – Aralık 2018

UFAK BİR AYRINTI

Sürekli olarak trafiğe maruz kalan, üretimin ve operasyonun verimini belirleyen bir faktör olarak zemin betonu endüstriyel bir yapının en önemli parçasıdır.

Endüstriyel zeminler; bunlar depo veya üretim tesisi olabilirler, birbirine bağlı karmaşık sistemler olarak düşünülmeli ve tasarlanmalıdır. Optimal performans ancak raf, malzeme taşıma ekipmanı (forklift vb.) ve üzerinde çalıştığı zemin ortak toleransı ile çalışılırsa yakalanabilir.

Gerekli önem gösterilmeyen ve/veya yanlış tasarlanan zemin betonları kısa sürede işlevini yerine getiremeyen bir hal alır ve operasyon verimini önemli ölçüde düşürür.

"Yeterince iyi zeminler" talep etmediğinizi biliyoruz, bu yüzden çok daha iyisini sunuyoruz!

TOP
Merhaba! Yardıma mı ihtiyacınız var?
İletişim bilgilerinizi yazın, size ulaşalım!
Holler Box