PROMESH®

Büyük yüzey alanlı saha betonlarının, tokluğunu, mukavemetini ve verimliliğini artırma amacıyla dizayn edilmiş;

FİBER DONATI - PROMESH®

P            Promesh®, e3 patentli elyaf teknolojisi ile optimum gradasyonda imal edilmiş bir makro sentetik fiber üründür. Promesh®, özel olarak ISO 9001:2008 sertifikası standartlarında, beton donatısı olarak kulanılmak üzere tasarlanmıştır. En 14889-2 Avrupa Standartları ve 2006 Polimer Fiber Standartları ile uyumludur.

PROMESH® MAKRO SENTETİK FİBER

PROMESH®

Asit & Tuz Dayanımı: Yüksek
Alkali Dayanımı Yüksek
Elektrik İletkenliği: Düşük
Erime Sıcaklığı 162 °C
Yanma Sıcaklığı: >548 °C
Çekme Mukavemeti: 600-800 MPa
Termal İletkenlik: Düşük
Su Emme: Yok
Özgül Ağırlık: 0.91 gr/cm³
Fiber Uzunluk: 48-58 mm
Fiber Sayısı, Adet/kg: > 200.000

650 S

Standart: EN 14889-2:2006, CE, BSI 00086, ASTM-C1116, C1609, C1609M-10, 1399-98-07, JCI SF4
Görünüm: Beyaz, Parlak
Ham Madde: Poliolefin (Polipropilen oranı min. %99)
Tip: Makro Sentetik
Fiber Boyu: 48-58 mm
Fiber Çapı: 0.44-0.48 mm
Elastisite Modülü 5400-5900 MPa (5.40-5.90 GPa)
Yoğunluk: 0.91 g/cm³
Paketleme/Ambalaj: 10 kilogramlık koliler halinde, Palette 450 Kg

KATILIM ORANLARI & UYGULAMA TAVSİYELERİ

Promesh® Makro Fiber donatı için, kullanım oranı, performans gereksinimlerine göre değişkenlik gösterir.

Metreküp başına katılım ortanı, her projenin gereksinimlerine göre özel olarak dizayn edilmektedir. Promesh® makro fiber donatılı beton, pompalanabilir, ya da geleneksel yöntemler kullanılarak yerleştirilebilir. El ile, titreşimli düzleştirici ile veya lazer düzleştirici ile Promesh® fiber donatılı beton düzleştirilebilir.

Promesh® Kullanım Şekli

Promesh® fiber donatılar, mekanik etki ederler, kimyasal olarak tepkimeye girmezler. Fiber verimlilik için, mini karışım dizaynı yapılması tavsiye edilir.

Promesh® Makro Sentetik Fiber, beton karışımına diğer malzemeler konulduktan sonra ilave edilir.

Fiberlerin homojen olarak dağıldığından emin olunması için en az 5 dakika yüksek devirde karıştırılma işlemi uygulanması gereklidir.

Promesh® Avantajları

• Betonarme donatısı olarak dereceli makro sentetik fiber; geleneksel donatılara iyi bir alternatiftir.
• Çekmeye ve çatlamaya karşı koyar.
• Darbelere, aşınmalara ve parçalanmalara direnç sağlar.
• Büyük saha betonlarının eğilme mukavemetini artırır.
• Geliştirilmiş dayanıklılık sağlar.
• Kuruluğa ve sıcaklığa bağlı çatlamaları kontrol altına alır.
• Pompalanabilir ve püskürtülebilir.
• Tünel projelerinde, betonun yüzeye tutunmasını artırır.

Promesh® Paket Ölçüleri

Promesh® makro sentetik fiber beton donatıları, parçalanabilir kağıda sarılmış, açılmadan doğrudan beton mikserine yerleştirilmek üzere 10 kilogramlık koliler içinde, suda çözünen kağıtlara sarılı demetler halinde istiflenmiştir. Malzemeleri serin ve kuru yerde, direkt güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde saklayınız.

PROMESH® KULLANIM ALANLARI

Nihai Tünel Kaplamaları

Beton tünel kaplamaları prekast segmentler olarak ya da yerinde dökülebilir şekildedir. Günümüzde kaplamalar birçok avantajından dolayı; yalnızca fiberlerle veya fiber ve inşaat demiri kombinasyonuyla güçlendirilerek uygulanmaktadır.

Püskürtme Beton (Shotcrete) Uygulamaları

Shotcrete hem teknik hem de uygulamalarda benzersizdir. Makro / Mikro Sentetik Fiberler ve Çelik Lifler püskürtme betonlarda, geleneksel donatı seçeneklerinin ulaşamayacağı güvenlik, kullanım kolaylığı ve maliyet avantajı sağlarlar.

Prekast Segmentler

Prekast segmentler özellikle gelişen TBM teknolojileri ile büyük önem kazanmakta, zamandan ve maliyetten ciddi kazanç sağlamaktadır. Kalitesi onaylanmış çelik tel ve makro fiberlerin performans özellikleri, artık prekast segmentlerin tamamen fiber takviyeli betondan üretilmesini mümkün kılmaktadır.

Saha Betonları ve Endüstriyel Zeminler

Fabrika, depo ve hangar gibi ağır yüklemeye maruz kalan döşeme betonları, aşırı zorlamaya bağlı olarak çatlama ve kırılma eğilimi gösterirler.

Prekast Elemanlar

Fiber donatılar, betonarme mukavemetini artırma amacıyla, ince agrega ve çimentoya ek olarak, süper akışkanlaştırıcılar ile, çimento hamuru ve agrega arasındaki boşlukları kapatarak kusurları minimuma indirebilmekte ve mukavemet artırımı sağlayabilmektedirler.

Liman Kaplamaları

Dalga hareketleri, ağır yük gemilerinin çarpma etkileri ve yükleme boşaltma trafiği göz önünde bulundurulduğunda, liman kaplamalarında beton tokluğu ve sızdırmazlığı fiber donatı kullanılarak artırılabilmekte, derz aralıkları azaltılabilmekte ve beton mukavemeti artırılabilmektedir.

Havaalanı Döşemeleri

Havaalanı taksi ve park pistleri, aşırı yüklemeye bağlı olarak çatlama ve kırılma eğilimi göstermektedirler. Fiber lifler, eğilme dayanımını artırarak kaplama kalınlıklarını azaltmakta, buna bağlı olarak büyük bir zaman tasarrufu ve maliyet indirimi sağlamaktadırlar.

Hidrolik Yapılar

Baraj inşaatı, kanal inşaatı, yapay gölet gibi yapılarda plakaların yerine kullanılır. Kavitasyon ve oyulma gibi hasarlara karşı, kaplama olarak ta kullanılabilir.

ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ

beton donatıları, derz profili ve beton parlatma

Macromesh 54 Makro Sentetik Fiber Donatı - "Beton Donatı"

Promesh Makro Sentetik Fiber - "Beton Donatı"

Micromesh Polipropilen Elyaf - "Beton Donatı"

Steelfiber Çelik Teller - "Beton Donatı"

Yeni Nesil Derz Profili - "HCJ Cosinus Slide"

Glosslityum Beton Parlatma Uygulaması - "Beton Parlatma"

arrow

BETON PARLATMA

Beton Parlatma, özel yüzey silim makineleri ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp C2 ürünleriyle mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır.

hcj cosinus

HCJ COSINUS SLIDE

Cosinus Slide derz profili alanındaki en benzersiz üründür. Mükemmel genleşme derzi geliştirme arayışımızda, şimdiye kadarki en iyi yük aktarımını sağlayan yepyeni bir birleştirme çözümü sunduk.

arrow
arrow

Crete Colors

                     beton için kimyasallar

C² REMOVE

YÜZEY HAZIRLIĞI

C² HARD

SERTLEŞTİRME

C² SUPER HARD

SERTLEŞTİRME

C² HARD BLEND

SERTLEŞTİRME

C² SEAL

KORUMA

C² TINT

DEKORATİF

C² PROTECTOR

KORUMA

C² CLEAN

BAKIM

HABERDAR OLUN

Mail listemize katılarak kampanyalarımızdan haberdar olun!

SEKTÖRDE BİZ

“Yaklaşık 11 yıldır endüstriyel zemin betonları ve tünel betonları gibi imalatlara fiber donatı sağlayan ve aynı zamanda mühendislik hizmeti veren bir firmayız.

Müşterilerimizin tamamı inşaat sektöründen, dolayısıyla inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin hemen her bölgesine hitap ediyoruz. Aynı zamanda birçok markanın Ortadoğu distribütörlüğünü de yaptığımız için farklı ülkelere de bu malzemelerin tedarikini biz sağlıyoruz.

İnşaat sektöründe hizmet sağladığımız alanları daha çok sanayi tesisleri ve endüstriyel yapılar oluşturmaktadır. Bu yapılarda endüstriyel zemin betonları yatırımcıların en önem verdiği konuların başında gelir. En büyük sıkıntıları betonların çatlaması ve servis ömürlerinin kısa olması. Biz betonların çatlamasını engelliyoruz, betonları donatılandırıyoruz. Ve servis ömürlerini onların istediği kadar uzatabiliyoruz. Saha betonlarına ve tünellere fiber donatıları sağlarken aynı zamanda maliyet avantajı da sağlıyoruz.

Kısaca, müşterilerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem mühendislik hizmeti veriyoruz hem de devamında çözüm ortakları oluyoruz. “

İskender KÖSE
Genel Müdür
Atlas Bir Yapı ve Mühendislik A.Ş.

Wise TV – Aralık 2018

UFAK BİR AYRINTI

Sürekli olarak trafiğe maruz kalan, üretimin ve operasyonun verimini belirleyen bir faktör olarak zemin betonu endüstriyel bir yapının en önemli parçasıdır.

Endüstriyel zeminler; bunlar depo veya üretim tesisi olabilirler, birbirine bağlı karmaşık sistemler olarak düşünülmeli ve tasarlanmalıdır. Optimal performans ancak raf, malzeme taşıma ekipmanı (forklift vb.) ve üzerinde çalıştığı zemin ortak toleransı ile çalışılırsa yakalanabilir.

Gerekli önem gösterilmeyen ve/veya yanlış tasarlanan zemin betonları kısa sürede işlevini yerine getiremeyen bir hal alır ve operasyon verimini önemli ölçüde düşürür.

"Yeterince iyi zeminler" talep etmediğinizi biliyoruz, bu yüzden çok daha iyisini sunuyoruz!

TOP
Merhaba! Yardıma mı ihtiyacınız var?
İletişim bilgilerinizi yazın, size ulaşalım!
Holler Box