GLOSSLITYUM
beton parlatma sistemi

glosslityum logo

GLOSSLityum® beton parlatma sistemi, Atlas 1 Yapı olarak markalaştırdığımız, özel yüzey silim makineleri ve elmas taşlarla düzgün olmayan bozuk yüzeyli beton zeminlerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp, C2 ürünleriyle mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır.

GLOSSLityum® beton parlatma sistemi, 5 farklı uygulama içerir ve parlaklık derecelerine göre uygulama sistemlerini sınıflandırır. Glosslityum beton parlatma sistemi kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir ve beton zemine, .evreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir.

GLOSSLityum® 15, 30, 60, 80 ve Color uygulamaları, uygulama alanlarına göre farklı seçenekler sunar.

Hiperfloor Sistem, Endüstriyel Sistem, Hiperfloor Sistem, Otomotiv Sektörü, Otopark Zemin Sistemi, Renkli Beton Parlatma Sistemi, Mağazalarda Beton Parlatma Sistemi, Eğitim Kurumlarında Beton Parlatma ve Ofis Mekanlarında Beton Parlatma

GLOSSLityum® SİSTEMİ

HIPERFLOOR SİSTEM

Üretim tesislerinde, fabrikalarda ve endüstriyel tesislerde dekoratif, agregaların tamamen çıktığı, üst seviyede parlaklıkta zemin uygulamasıdır. Yansıma ve dekoratif özelliklerin yanı sıra bakım maliyetlerinin düşük olması önemli avantajları arasındadır.

• Glosslityum 80
• Glosslityum Color

Beton Parlatma Aşamaları

hiperfloor asamalar
beton partlama
beton partlama
beton partlama

ENDÜSTRİYEL SİSTEM

Üretim tesisleri ve fabrika gibi alanlarda agregaların az çıktığı, orta parlaklıkta uygulama bitişidir. Endüstriyel sistemde estetik memnuniyetle birlikte aşınma ve kayma direncinin yüksek olması eski ve yeni zeminleri mükemmel hale getirir.

• Glosslityum 60

Beton Parlatma Aşamaları

endustriyel

OTOMOTİV SEKTÖRÜ

Ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörü kabul edilen otomotivde süreklilik ve inovasyon sektörün gelişmesini sağlamaktadır. Bunun bilinciyle bakım maliyetleri minimum, üretimin durmasına neden olmayan, tek seferde bütün ihtiyaçları sağlayan, kaymaz, leke dayanımlı, minimum kullanım ömrü maliyeti olan beton parlatma sistemi Türk otomotiv sanayicilerinin zemin konusunda 1 numaralı tercihi olmuştur.

• Glosslityum 30

Beton Parlatma Aşamaları

otomotiv

GLOSSLITYUM® GELECEĞİN ZEMİN TEKNOLOJİSİ

OTOPARK ZEMİN SİSTEMİ

Konut, residence, iş ve alışveriş merkezlerinin büyük kapalı katlı otoparklarında mevcut tabliye zemine şap dökülmesine gerek kalmadan 20 yıl tozumaz ve aşınmaz beton zeminler, işlevselliğinin öncelikli olduğu durumlarda tercih edilen bir uygulama yöntemidir. Minimuma indirilmiş kullanım ömrü maliyeti, az bakım ihtiyacı ve yüksek dayanım otopark betonlarının çözümü silim ve sıvı yüzey sertleştirici uygulamasıdır.

• Glosslityum 15

Beton Parlatma Aşamaları

otopark

RENKLİ BETON PARLATMA SİSTEMİ

Parlatılmış beton zeminlerin görselliğini arttırmak için en iyi yöntemdir. Zengin renk seçeneğiyle binanızın konseptine uygun renk tercihi yapabileceksiniz. Bu sistemde uygulanan boya, betona nüfuz edecektir, kaplama değildir. Bu sayede ömrü uzundur ve betonun doğal yapısını gösteren transparan bir boyadır.

• Glosslityum Color

Beton Parlatma Aşamaları

rekli beton
beton renklendirme
beton renklendirme
beton renklendirme

MAĞAZALARDA BETON PARLATMA SİSTEMİ

Market ve mağazalar gibi gün içerisinde insan ve hareket sirkülasyonun yoğun olduğu, görselliğin yüksek, temizliğin kolay, bakımı zahmetsiz, sürekli yenileme ihtiyacı göstermeyen beton parlatma uygulaması market ve mağazaların zemin sorunlarında en iyi sistem çözümüdür.

• Glosslityum 80
• Glosslityum Color

Industrial Finish Aşamalar

magazalarda

BETON ZEMİNİNİZ Mİ VAR?

TEKNİK DESTEK

EĞİTİM KURUMLARINDA BETON PARLATMA

Gençlerin ve çocukların büyük zamanlarını geçirdiği eğitim kurumlarında dinamik görünümü, özelliğini zamanla kaybetmemesi, düşük bakım maliyetleri, yıllar boyunca kullanılabilmesiyle en yeni ve inovatif zemin uygulaması olarak beton parlatma sistemi uygulamasında hiçbir alerjik veya insan sağlığına zarar verecek kimyasallar kullanılmamaktadır.

• Glosslityum 80
• Glosslityum Color

Beton Parlatma Aşamaları

rekli beton

OFİS MEKANLARINDA BETON PARLATMA

Gün boyu çalışılan, müşterilerin ağırlandığı prestijli mekanlarda kesinlikle tozumayan, temizliği bakımı kolay ve natürel görünümüyle iç mekanlarda uygun maliyete yüksek gösterişi getirmektedir.

• Glosslityum 80

Beton Parlatma Aşamaları

magazalarda

LEKE DAYANIMI, DAHA AZ BAKIM

Betonda yoğunlaştırma ve Seal uygulamasıyla gözenekli betonu, boşlukları doldurulmuş bir hale getirerek su, yağ ve diğer sıvıların zemine nüfuz etmesini engeller. Beton parlatma uygulaması yapılmış zeminler kompakt hale gelmiş yapısıyla leke oluşumunu, cilalamayı ortadan kaldırır.

YANSIMAYI VE ORTAM AYDINLIĞINI ARTIRMA

Ortam aydınlığının artması enerji maliyetlerini düşürürken zeminlere benzersiz güzellikte, estetik bir görünüm kazandırır.

SAĞLAM VE DİRENÇLİ

HIPERFLOOR® yöntemiyle zaten sert olan zemin yüzeyini, beton yüzeyin aşınmaya ve iz bırakmaya son derece dirençli olduğu seviyeye getiririz. HIPERFLOOR® beton parlatma sistemi, dayanıklılığı önemli ölçüde artırır ve ömür boyu bakım maliyetlerini düşürür. Yüzey kaplamasının olmaması, zemin tesisatlarına ilişkin geleneksel maliyetleri düşürür. Sonuç, düşük temizleme maliyetine sahip daha pürüzsüz bir yüzeydir.

arrow

BETON ZEMİN TAMİRİ

Beton zeminlerin problemli bölgelerinin beton bakım ve tamir kimyasalları ile sorunsuz hale getirilmesi mümkündür. Beton zemin tamiri, farklı koşullara ve zeminin maruz kaldığı aktivite yoğunluğuna göre farklı işlemler ile tamamlanabilir.

beton tozumazlik

BETON TOZUMAZLIK

Beton zeminlerde tozuma (beton tozuması), betonun içerisinde bulunan toz partiküllerinin, meydana gelen hidrostatik basınçla betonda bulunan gözeneklerden yüzeye itilmesidir.

arrow
arrow

Crete Colors

                     beton için kimyasallar

C² REMOVE

YÜZEY HAZIRLIĞI

C² HARD

SERTLEŞTİRME

C² SUPER HARD

SERTLEŞTİRME

C² HARD BLEND

SERTLEŞTİRME

C² SEAL

KORUMA

C² TINT

DEKORATİF

C² PROTECTOR

KORUMA

C² CLEAN

BAKIM

HABERDAR OLUN

Mail listemize katılarak kampanyalarımızdan haberdar olun!

SEKTÖRDE BİZ

“Yaklaşık 11 yıldır endüstriyel zemin betonları ve tünel betonları gibi imalatlara fiber donatı sağlayan ve aynı zamanda mühendislik hizmeti veren bir firmayız.

Müşterilerimizin tamamı inşaat sektöründen, dolayısıyla inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin hemen her bölgesine hitap ediyoruz. Aynı zamanda birçok markanın Ortadoğu distribütörlüğünü de yaptığımız için farklı ülkelere de bu malzemelerin tedarikini biz sağlıyoruz.

İnşaat sektöründe hizmet sağladığımız alanları daha çok sanayi tesisleri ve endüstriyel yapılar oluşturmaktadır. Bu yapılarda endüstriyel zemin betonları yatırımcıların en önem verdiği konuların başında gelir. En büyük sıkıntıları betonların çatlaması ve servis ömürlerinin kısa olması. Biz betonların çatlamasını engelliyoruz, betonları donatılandırıyoruz. Ve servis ömürlerini onların istediği kadar uzatabiliyoruz. Saha betonlarına ve tünellere fiber donatıları sağlarken aynı zamanda maliyet avantajı da sağlıyoruz.

Kısaca, müşterilerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem mühendislik hizmeti veriyoruz hem de devamında çözüm ortakları oluyoruz. “

İskender KÖSE
Genel Müdür
Atlas Bir Yapı ve Mühendislik A.Ş.

Wise TV – Aralık 2018

UFAK BİR AYRINTI

Sürekli olarak trafiğe maruz kalan, üretimin ve operasyonun verimini belirleyen bir faktör olarak zemin betonu endüstriyel bir yapının en önemli parçasıdır.

Endüstriyel zeminler; bunlar depo veya üretim tesisi olabilirler, birbirine bağlı karmaşık sistemler olarak düşünülmeli ve tasarlanmalıdır. Optimal performans ancak raf, malzeme taşıma ekipmanı (forklift vb.) ve üzerinde çalıştığı zemin ortak toleransı ile çalışılırsa yakalanabilir.

Gerekli önem gösterilmeyen ve/veya yanlış tasarlanan zemin betonları kısa sürede işlevini yerine getiremeyen bir hal alır ve operasyon verimini önemli ölçüde düşürür.

"Yeterince iyi zeminler" talep etmediğinizi biliyoruz, bu yüzden çok daha iyisini sunuyoruz!

TOP