ENDURO PRIME™

ENDURO PRIME™; Fibermesh'in öncülüğü yaptığı, patentli yenilikçi HPP teknolojisiyle geliştirilen en son yüksek performanslı makro sentetik fiberdir.

FİBER DONATI - ENDURO PRIME™

E            ENDURO PRIME™; Fibermesh'in öncülüğü yaptığı, patentli yenilikçi HPP teknolojisiyle geliştirilen en son yüksek performanslı makro sentetik fiberdir. ENDURO PRIME™, çok yüksek performans özelliklerine ihtiyaç duyulan, betonarme döşemeyi, nihai tünel kaplamalarını veya prekast segmentleri güçlendirmek için özel olarak tasarlanmıştır.

ENDURO PRIMETM, ASTM C-1116 "Fiber Donatılı ve Püskürtme Betonlar için Standart Şartname" ve TS EN 14889-2:2006 gerekliliklerine uygundur.

ENDURO PRIME™ MAKRO SENTETİK FİBER

ENDURO PRIME™

Asit & Tuz Dayanımı: Yüksek
Alkali Dayanımı Yüksek
Elektrik İletkenliği: Düşük
Erime Sıcaklığı 160 °C
Yanma Sıcaklığı: >590 °C
Çekme Mukavemeti: 600-800 MPa
Termal İletkenlik: Düşük
Su Emme: Yok
Hammadde: Polyolefin
Özgül Ağırlık: 0.91 gr/cm³
Fiber Uzunluk: 60 mm
Fiber Sayısı, Adet/kg: > 140.000

KATILIM ORANLARI & UYGULAMA TAVSİYELERİ

ENDURO PRIME™ Makro Fiber donatı için, kullanım oranı, performans gereksinimlerine göre değişkenlik gösterir. Metreküp başına katılım oranı, her projenin gereksinimlerine göre özel dizayn edilmektedir.

Pompalanabilir, ya da geleneksel yöntemler kullanılarak yerleştirilebilir. El ile, titreşimli düzleştirici ile veya lazer düzleştirici ile ENDURO PRIME™ fiber donatılı beton düzleştirilebilir.

Enduro Prime™ Kullanım Şekli

Enduro Prime™, beton karışımına ilave edilerek kullanılır, bu işlem beton santralinde veya şantiyede transmikserde yapılabilir.

Önceden belirlenmiş beton karışım dizaynına bağlı olarak belirlenen dozajdaki fiber demetleri teker teker belirli aralıklarla miksere atılır.

Son paket karışımdaki yerini aldıktan sonra yüksek devirde 6-7 dakika süre ile karıştırma işlemi yapılarak uygulamaya hazır hale getirilir.

Enduro Prime™ Avantajları

• Uygulanma hızını yükseltir, sünek davranış gösteren bir beton elde edilmesini sağlayarak uygun dozajda yükleme çatlaklarının önüne geçer.
• Yüksek performansıyla daha fazla yüzey alanını donatılandırarak betonun enerji yutma kapasitesini arttırır.
• Matrise daha iyi tutunması için geometrik olarak tasarlandı.
• Eğilme tokluğunda üstün artış sağlar.
• Prekast Segmentler ve Tünel Kaplamaları için tek başına eşsiz bir çözüm sunar.
• Plastik evredeki rötre ve büzülme çatlaklarını %80-100 oranında bertaraf eder.
• Kenar & Köşe çatlamalarının önüne geçer.
• Segregasyonu azaltır, agrega-çimento bütünlüğünü korur.
• Betonun bütünlüğünü koruyarak kohezyonu artırır.
• Çelik alternatiflerine göre, daha hafiftir, korozyona uğramaz, ekonomik olarak büyük avantaj sağlar.
• Yüzeyin aşınma direncini arttırarak sürdürülebilir bir zemin elde etmenizi sağlar.

Enduro Prime™ Paket Bilgileri

Enduro Prime™ makro sentetik fiber beton donatıları, parçalanabilir kağıda sarılmış, açılmadan doğrudan beton mikserine yerleştirilmek üzere suda çözünen paketler içerisinde paketlenmiştir. Malzemeleri serin ve kuru yerde, direkt güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde saklayınız.

GALERİ

ENDURO PRIME™ KULLANIM ALANLARI

Saha Betonları ve Endüstriyel Zeminler

Fabrika, depo ve hangar gibi ağır yüklemeye maruz kalan döşeme betonları, aşırı zorlamaya bağlı olarak çatlama ve kırılma eğilimi gösterirler.

Püskürtme Beton (Shotcrete) Uygulamaları

Shotcrete hem teknik hem de uygulamalarda benzersizdir. Makro / Mikro Sentetik Fiberler ve Çelik Lifler püskürtme betonlarda, geleneksel donatı seçeneklerinin ulaşamayacağı güvenlik, kullanım kolaylığı ve maliyet avantajı sağlarlar.

Beton Borular

Prekast beton borularda, Makro/Mikro sentetik fiber çözümleri ve çelik lifler ile malzemeler üzerinde anında tasarruf elde edilebilir; ayrıca tamir/bakım masraflarından ve işçilik masraflarından da tasarruf edilmiş olur. Buna ek olarak, çelik ve sentetik makro fiberlerin, RCP'de (betonarme borularda) çalıştığı test edilmiş ve kanıtlanmıştır. Bu uygulamalar için ASTM ve Avrupa standartları mevcuttur.

Prekast Elemanlar

Fiber donatılar, betonarme mukavemetini artırma amacıyla, ince agrega ve çimentoya ek olarak, süper akışkanlaştırıcılar ile, çimento hamuru ve agrega arasındaki boşlukları kapatarak kusurları minimuma indirebilmekte ve mukavemet artırımı sağlayabilmektedirler.

Havaalanı Döşemeleri

Havaalanı taksi ve park pistleri, aşırı yüklemeye bağlı olarak çatlama ve kırılma eğilimi göstermektedirler. Fiber lifler, eğilme dayanımını artırarak kaplama kalınlıklarını azaltmakta, buna bağlı olarak büyük bir zaman tasarrufu ve maliyet indirimi sağlamaktadırlar.

Prekast Segmentler

Prekast segmentler özellikle gelişen TBM teknolojileri ile büyük önem kazanmakta, zamandan ve maliyetten ciddi kazanç sağlamaktadır. Kalitesi onaylanmış çelik tel ve makro fiberlerin performans özellikleri, artık prekast segmentlerin tamamen fiber takviyeli betondan üretilmesini mümkün kılmaktadır.

Nihai Tünel Kaplamaları

Beton tünel kaplamaları prekast segmentler olarak ya da yerinde dökülebilir şekildedir. Günümüzde kaplamalar birçok avantajından dolayı; yalnızca fiberlerle veya fiber ve inşaat demiri kombinasyonuyla güçlendirilerek uygulanmaktadır.

Liman Kaplamaları

Dalga hareketleri, ağır yük gemilerinin çarpma etkileri ve yükleme boşaltma trafiği göz önünde bulundurulduğunda, liman kaplamalarında beton tokluğu ve sızdırmazlığı fiber donatı kullanılarak artırılabilmekte, derz aralıkları azaltılabilmekte ve beton mukavemeti artırılabilmektedir.

ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ

beton donatıları, derz profili ve beton parlatma

Macromesh 54 Makro Sentetik Fiber Donatı - "Beton Donatı"

Fibermesh Makro Sentetik Fiber - "Beton Donatı"

Betonfiber Polipropilen Elyaf - "Beton Donatı"

Betonfiber Çelik Teller - "Beton Donatı"

Yeni Nesil Derz Profili - "HCJ Cosinus Slide"

Glosslityum Beton Parlatma Uygulaması - "Beton Parlatma"

arrow

BETON PARLATMA

Beton Parlatma, özel yüzey silim makineleri ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp C2 ürünleriyle mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır.

hcj cosinus

HCJ COSINUS SLIDE

Cosinus Slide derz profili alanındaki en benzersiz üründür. Mükemmel genleşme derzi geliştirme arayışımızda, şimdiye kadarki en iyi yük aktarımını sağlayan yepyeni bir birleştirme çözümü sunduk.

arrow
arrow

Crete Colors

                     beton için kimyasallar

C² REMOVE

YÜZEY HAZIRLIĞI

C² HARD

SERTLEŞTİRME

C² SUPER HARD

SERTLEŞTİRME

C² HARD BLEND

SERTLEŞTİRME

C² SEAL

KORUMA

C² TINT

DEKORATİF

C² PROTECTOR

KORUMA

C² CLEAN

BAKIM

HABERDAR OLUN

Mail listemize katılarak kampanyalarımızdan haberdar olun!

SEKTÖRDE BİZ

“Yaklaşık 11 yıldır endüstriyel zemin betonları ve tünel betonları gibi imalatlara fiber donatı sağlayan ve aynı zamanda mühendislik hizmeti veren bir firmayız.

Müşterilerimizin tamamı inşaat sektöründen, dolayısıyla inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin hemen her bölgesine hitap ediyoruz. Aynı zamanda birçok markanın Ortadoğu distribütörlüğünü de yaptığımız için farklı ülkelere de bu malzemelerin tedarikini biz sağlıyoruz.

İnşaat sektöründe hizmet sağladığımız alanları daha çok sanayi tesisleri ve endüstriyel yapılar oluşturmaktadır. Bu yapılarda endüstriyel zemin betonları yatırımcıların en önem verdiği konuların başında gelir. En büyük sıkıntıları betonların çatlaması ve servis ömürlerinin kısa olması. Biz betonların çatlamasını engelliyoruz, betonları donatılandırıyoruz. Ve servis ömürlerini onların istediği kadar uzatabiliyoruz. Saha betonlarına ve tünellere fiber donatıları sağlarken aynı zamanda maliyet avantajı da sağlıyoruz.

Kısaca, müşterilerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem mühendislik hizmeti veriyoruz hem de devamında çözüm ortakları oluyoruz. “

İskender KÖSE
Genel Müdür
Atlas Bir Yapı ve Mühendislik A.Ş.

Wise TV – Aralık 2018

UFAK BİR AYRINTI

Sürekli olarak trafiğe maruz kalan, üretimin ve operasyonun verimini belirleyen bir faktör olarak zemin betonu endüstriyel bir yapının en önemli parçasıdır.

Endüstriyel zeminler; bunlar depo veya üretim tesisi olabilirler, birbirine bağlı karmaşık sistemler olarak düşünülmeli ve tasarlanmalıdır. Optimal performans ancak raf, malzeme taşıma ekipmanı (forklift vb.) ve üzerinde çalıştığı zemin ortak toleransı ile çalışılırsa yakalanabilir.

Gerekli önem gösterilmeyen ve/veya yanlış tasarlanan zemin betonları kısa sürede işlevini yerine getiremeyen bir hal alır ve operasyon verimini önemli ölçüde düşürür.

"Yeterince iyi zeminler" talep etmediğinizi biliyoruz, bu yüzden çok daha iyisini sunuyoruz!

TOP