Beton Parlatmanın 5 Önemli Nedeni!

/ / Beton Parlatma
beton parlatma nedenleri

Beton Parlatma Yapmanız İçin 5 Önemli Neden.

Beton parlatma neden bu kadar önemli? Neden son yıllarda firmalar beton parlatma yaptırıyor? Bu soruların cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

İşte beton parlatmanın bu kadar önemli olmasını sağlayan 5 neden!

Kolay Temizlenmesi ve Bakımının Kolay Olması


Beton parlatma uygulanan zemin betonlarında, temizlenmesi oldukça kolaydır. Genellikle sabunlu su veya normal bir sıvı ile rahatça temizlenmesi ve herhangi bir durumda onarılmasının oldukça rahat olması, firmalar tarafından tercih edilmesini önemli ölçüde etkiliyor.

Çevre Dostu

Beton parlatma uygulanan zeminlerde, yüzey kaplama olmadığı gibi beton zeminine kesinlikle herhangi bir zararlı kimyasal madde kullanılmaz. Yapılan aşamalar tamamen özel üretim olan elmas ve ped ürünleri ile tamamlanmaktadır. Bu sebep ile aşırı derecede çevre dostu bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Maliyet Tasarrufu

Son yıllarda maliyet açısından ciddi tasarruflar sağlayan beton parlatma yöntemi dayanıklılığı sayesinde de daha uzun ömürlü olmaktadır. Beton parlatma sistemi diğer tüm zemin kaplama uygulamalarından daha avantajlı olduğu inkâr edilemez bir gerçek. Düşük maliyetli ve uzun ömürlü parlak betonlarınız olmasını istiyorsanız o zaman tercihiniz Beton Parlatma.

Nefes Kesen Çekicilik

Beton döşemelerini düşündüğünüz zaman çoğu yerde; Fabrikalar, Hastaneler, Okullar, Hava Limanları gri donuk görüntü hayal ederseniz. Şüphesiz “şık” ve “güzel” diyemeyeceğiniz şekilde. Oysaki beton parlatmada bir o kadar “şık” ve bir o kadar “güzel” diyebileceğiniz parlatmalar yapılmakta. Ayrıca renklendirme seçenekleri ile betonunuza renk vererek, daha parlak renkli betonlar elde edebilirsiniz. Böylece daha şık ve güzel betonlar elde edebilirsiniz. Çalışmalarımızdan örnekler görmek için tıklayınız.

En Yüksek Dayanıklılık

Şüphesiz ki beton parlatma uygulamalarının en çok tercih edilmesinin en etkili sebeplerinden bir tanesi uzum ömürlü dayanıklı olmasıdır. Beton parlatma işlemi yüksek dayanıklılık sağlayarak zemin betonlarınızı daha hızlı koruyacaktır.

Bu ve bu özelliklere benzer sebeplerden dolayı artık günümüz teknolojileri ile beton parlatma uygulamaları çok yaygınlaştı. Beton parlatma da kullanılan malzemeler nano teknolojik ürünler olduğu içi hiçbir şekilde üretimin durmasına izin vermez işlem biter bitmez kullanıma açılır.

Sizlerde betonunuza değer katmak için ve daha dayanıklı daha şık betonlar elde etmek için Beton Parlatmayı seçin. Hem zamandan hem maliyetten tasarruf sağlayın.
Daha fazla bilgi ve detay için bizlere ulaşabilirsiniz.

Beton Parlatma Sistemleri erişebilirsiniz.

Diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak için sayfamıza buradan erişebilirsiniz.

Bizlere [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

BLOG & HABERLER

İşimizin en önemli parçası ürünlerimiz ve ürünlerimiz ile sağladığımız hizmetlerimiz. Distribütörlüğünü yaptığımız dünyaca ünlü markalarımızdan gelişmeleri, ürünleri, haberleri, etkinlikleri sizlere sunuyoruz. Atlas 1 olarak ürün ve hizmetlerimiz hakkında tecrübeli mühendis kadromuz ile sizlere yazılar hazırlıyor, fotoğraf ve videolar ile işimizi anlatıyoruz!

Read more +08 Şubat 2021 By admin in Beton Parlatma

Beton Zemin Tamiri

Dezenformasyonun tipine göre tamirat yapılmayan bir zeminde tam anlamıyla beton parlatma söz konusu olamaz. Beton Zeminlerde Tamir Tamirat, hasarlı bir yapı veya yapı elemanını öngörülen bir güvenlik düzeyine çıkarmak için yapılan işlemlere denir. Hasar görmüş yapılarda, genelde tamirat yapılabilir. Tamirattaki amaç önceki durumu geri getirmektir, bu kullanım bakımından olabileceği gibi yapının yük taşıma kapasitesini, rijitliğini,
Read more +22 Ocak 2021 By admin in Beton Parlatma

Mekanik Silim

Beton Parlatma Uygulamasının başlangıç safhasını oluşturan mekanik silim zemine verilmesi hedeflenen tozumazlık, parlaklık, homojen ve estetik görünüm, aşınma dayanımının arttırılması gibi özelliklerin kalıcı olabilmesi için oldukça önemlidir. Farklı büyüklükteki gritlere sahip metal elmas taşlarla zemin üzerinde mekanik olarak yapılan silim işlemi ile yüzeyde var olan kirli görünüm temizlenir. Bu kirli görünüme sebep olan etkenler perdahtan
Read more +03 Aralık 2020 By admin in Fiber Donatı

Fiber Elyaf

Fiber Elyaf – Mikro Sentetik Fiber Donatı Fiber Elyaf Beton, yapısı gereği basınca karşı çok dayanıklı olmasına karşın, çekme dayanımı çok düşüktür. Geleneksel çözüm olarak tercih edilen çelik hasırlar, zemin betonlarında çekme bölgesinde gerçekleşebilecek gerilmeleri karşılamak üzere kullanılmaktadır fakat çelik hasırdan çok daha verimli, ekonomik ve avantajlı beton donatı çözümleri mevcuttur. Betonfiber Çelik Teller veya
TOP
Merhaba! Yardıma mı ihtiyacınız var?
İletişim bilgilerinizi yazın, size ulaşalım!
Holler Box